آموزش قنادی و شیرینی پزی , آموزش قنادی حرفه ای , آموزش شیرینی پزی و قنادی حرفه ای و تخصصی , آموزش شف قناد و شیرینی و شکلات  

آموزش قنادی و شیرینی پزی , آموزش قنادی حرفه ای , آموزش شیرینی پزی و قنادی حرفه ای و تخصصی , آموزش شف قناد و شیرینی و شکلات

, آموزش شیرینی های بوتیکی ولاکچری , آموزش کیک های کافه وکافی شاپ
 
آموزش قنادی و شیرینی پزی, آموزش سرقناد و شیرینی , موسسه بین المللی هوریزان در راستای توسعه علمی و آکادمیک و نیز پیشرفت و تحول علوم صنایع غذایی و قنادی و شیرینی پزی کشور هم اکنون همزمان با دهمین سال تاسیس با برنامه ریزی و بهره گیری از استانداردهای آموزشی و فنی و حرفه ای کشور های اروپایی و .... صاحب سبک هم  اکنون برای اولین باردر کشور اقدام به برنامه ریزی و اجرای دوره سر قناد و شیرینی پز یا شف قناد و شیرینی در کشور نموده است. لذا از علاقمندان دعوت می شود برای آشنایی با محتوای دوره و ثبت نام  با بخش آموزش موسسه بین المللی هوریزان تماس گرفته و اطلاعات مربوط به دوره آموزشی شف قناد و شیرینی  یا سر قناد و شیرینی پز  و آشنایی با گواهینامه صادره در پایان دوره  و پس از موفقیت در آزمون های کتبی و عملی و کسب سوابق لازم تجربی دریافت نمایند.  شماره ویژه بخش آموزش موسسه بین المللی هوریزان    00982188490049    می باشد . لطفآ در هنگام ثبت نام نام کارشناس خود را به خاطر بسپارید.

تسهیلات : علاقه مندان گرامی میتوانند یک جلسه به صورت رایگان و میهمان در جلسه آموزشی حضور یافته ضمن آشنایی با محیط آموزشگاه , چگونگی آموزش , نحوه کار و تدریس استاد , میزان استفاده مواد اولیه ضمن  مقایسه با دیگر مراکز پس از حصول اطمینان با رضایت کامل اقدام به ثبت نام نمایند .

جایگاه شغلی : خانم های خانه دار و دوشیزگان محترم علاقه مند و عزیزانی که مایلند با فراگیری حرفه شیرینی پزی و قنادی به صورت حرفه ای در منزل یا خارج از منزل به کسب درآمد بپردازند , شاغلان در رشته قنادی و شیرینی پزی در قنادی های در حال کار

هدف دوره: آشنایی فراگیران و علاقه مندان با هنر شیرینی پزی و انواع متنوع شیرینی ها ی اروپایی و  سنتی ایرانی . فعالیت در منزل به منظور خود اشتغالی و صرفه جویی در هزینه های سبد خانواده . پیشرفت شاغلین در زمینه های حرفه ای مرتبط جهت آشنایی آکادمیک و پراکتیکال با این هنر و نیل به پیشرفت ها و ارتقا شغلی .

محتوای دوره : شامل آموزش حدود 54 رسپی در دوره عمومی و 54 رسپی در دوره تخصصی شامل شیرینی های خشک و تر, بیسکویت ها , انواع متنوع شیرینی های سنتی , شیرینی های ملل , آموزش پخت و تزئین کیک برای مناسبت های گوناگون , 64 رسپی  نمونه کار و فنون مرتبط در 4 دوره تخصصی بوتیکی و لاکچری , شیرینی ها و کیک های کافه وکافی شاپ ( دوره آموزش دسرهای بین الملل و نان های حجیم و فانتزی در دوره های جداگانه آموزشی برگزار می شود).

کارگاه آموزشی یا کارورزی : دارد

الزامات و پیش نیازها : ندارد

توصیه ها : لیست کامل انواع شیرینی هایی که در طی دوره آموزش داده می شود در محل موسسه جهت روئیت علاقه مندان موجود می باشد .

طول مدت دوره :  هر یک از دوره های قنادی حرفه ای و تخصصی به صورت متوالی بعد از پایان هر یک از دوره ها برگزار می گردد.

                         6 جلسه روز های پنجشنبه از ساعت 09:30 تا 12:30.

                        6 جلسه روزهای  پنجشنبه از ساعت 09:30 تا ساعت 12:30.

نوع گواهی نامه های صادره : گواهی نامه ( اول قنادی و شیرینی پزی عمومی ) از طرف وزارت  میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری صادر و گواهی نامه دوم گواهی نامه بین المللی قابل ترجمه و تائید با امتیاز مهاجرت و درخواست ویزای کار توسط موسسه بین المللی هوریزان صادر می گردد. ضمناً علارغم اینکه این موسسه با توجه به سیاست های بین المللی هیچ مسئولیتی در قبال پذیرش یا عدم پذیرش گواهی نامه های صادره و ترجمه شده ندارد  ولی برخی از کشور ها از جمله کشور کانادا و استرالیا و .... این گواهی نامه ها را در امتیاز مهاجرت مورد ارزشیابی  قرار داده و امتیاز آن را به عنوان رشته های حرفه ای تائید می نمایند .ضمن این که علاقه مندان به دریافت گواهی نامه فنی و حرفه ای می توانند صرفاً در آزمون ادواری شرکت نمایند .

توجه 1 ) مدارك صادره به دلیل عضویت این موسسه در شبکه آموزش جهانگردی آسیا و اقیانوسیه وابسته به سازمان ملل متحد  UN/APETIT و اتحادیه موسسات آموزش هتلداری و گردشگری اروپــــا  EURHODIP  قابل ترجمه بوده و به تائيد وزارت دادگستري و وزارت امور خارجه جمهوري اسلامي ايران مي رسد .

توجه 2)اين موسسه به دلیل تغییرات سریع در قوانین بانک ها و صنوف مرتبط هيچگونه تعهدي در قبال اشتغال به كار فراگيران يا كسب مجوزهاي كار و تاسيس مراكز شغلي يا كسب وام و اعتبارات از سازمانها , ارگانها , اتحاديه ها صنوف و بانكها ندارد . 

توجه 3 ) فراگيران علاقه مند به دريافت كد بين المللي از وزارت كار و امور اجتماعي  مي توانند با شركت در آزمون ادواري وزارت كار و سازمان فني حرفه اي راساً اقدام فرمايند .

 برای کسب اطلاعات کامل و به روز شرایط و روش های بسیار متنوع , و طرح های به روز مهاجرتی ؛ تغییر قوانین و اطلاع از قوانین جاری و بهره مندی از مشاوره اولیه رایگان در زمینه مهاجرت با آشپزی , مهاجرت با نانوایی , مهاجرت با قصابی و بوچری , مهاجرت با قنادی , مهاجرت با هتلداری , مهاجرت با باریستا و کافی شاپ , مهاجرت با مستر شف و امتیاز مهارتی تا 2350 امتیاز مهارتی و دریافت گواهینامه های قابل ترجمه و تائید وزارت دادگستری و وزارت امور خارجه و شرکت در آزمون های گواهینامه بین المللی به صورت آزاد با بخش آموزش موسسه تماس حاصل فرمائید.

ساعات برگزاری دوره :  روزهای پنجشنبه از ساعت 09:30 صبح تا 12:30 به صورت دو دوره متوالی و پی در پی برگزار می گردد .

محل برگزاری کلاسها : در محل موسسه

میزان شهریه دوره :  برای روئیت هزینه دوره اینجا را کلیک فرمایید.

نحوه پرداخت :  50% شهریه در زمان ثبت نام و بقیه طی دو فقره چک به سررسید فواصل  یک ماه بعد از آغاز دوره .