مدیریت رزیدانس و خدمات هتلینگ در برج های مسکونی و تجاری , رزیدانس  
 
آموزش هتلینگ رزیدانس , آموزش خدمات هتلینگ رزیدانس , آموزش مدیریت رزیدانس
آموزش هتلینگ رزیدانس در برج های مسکونی و تجاری
 
آشنایی عمومی : عمدتاً همانند هتل ها و دیگر انواع متنوع واحد های اقامتی اصطلاح های متفاوتی برای برج ها و ساختمان های بلند مرتبه و آپارتمان های مجتمعی فارغ از نوع مالکیت و مدیریت آنها مورد استفاده قرار می گیرد, دو نوع از مهم ترین آنها رزیدانس ها و ساختمان های مسکونی , اداری یا تجاری واقع در داخل سیته هستند.

رزیدانس ها  تک برج‌هایی هستند که در سالهای اخیر به دلیل محدودیت توسعه عرضی شهر ها و لزوم گسترش و توسطه طولی یا در ارتفاع معماری شهری برای پاسخگویی به نیاز مسکن در کلان شهر ها  و حتی در شهرک های اقماری کلان شهرها ساخت و ساز آنها رونق بسیار زیادی گرفته است. در ساخت این نوع برج ها و ساختمان ها از مصالح مدرن‌تر و مرغوب تری نسبت به دیگر انواع ساختمان ها استفاده می‌شود. رزیدانس ها دارای مدیریت شیفتی 24 ساعته, نگهبانی و حراست, سیستم آنتن, سیستم تهویه مرکزی و امکانات رفاهی هستند اما معمولاً فاقد فضای سبز و محوطه گسترده می باشند. واحدهای آپارتمانی لوکس هستند که با جدیدترین تکنولوژی ها ساخته شده, امکانات بالایی دارند و ساکنین در آن خدماتی همچون خدمات هتل را دریافت می کنید.

امنیت در این نوع از واحد ها چه مسکونی, اداری یا تجاری بسیار بالاتر از واحدهای دیگر است و معمولاً به صورت مبله عرضه می شوند.

از دیگر ویژگی های رزیدانس ها یک تیم خدماتی و تاسیساتی 24 ساعته در محل است و کلیه خدمات هتلینگ از قبیل خدمات نظافت واحد های ساکن , انجام امور مربوط به سفارشات و خریدهای روزانه, نظافت کامل فضاهای عمومی و مشاعات, خدمات دربانی, خدمات پارکینگ, خدمات تعمیر و نگهداری کلیه تاسیسات برق و آب مصرفی, تاسیسات برودتی و گرمایشی, تلیه و انتقال زباله , آسانسورها, مبلمان فضاهای عمومی, تاسیسات و تجهیزات رفاهی از قبیل مهدکودک, سالن های ورزشی , استخر , سونا و جکوزی, سالن های اجتماعات و برگزاری مراسم و ... توسط تیم آموزش دیده و مجرب تخصصی گروه هتلینگ آنجا انجام میگیرد.

در واقع زندگی در رزیدانس یعنی زندگی در آپارتمان لوکس خودتان با در اختیار داشتن خدمات یک هتل 5 ستاره.

سیته چیست؟

سیته در واقع همان مجتمع های آپارتمانی است. مجموعه ای از یک یا چند بلوک که در یک محوطه قرار دارند و در آن ها خدماتی همچون نگهبانی, پارکینگ, باشگاه بدنسازی و غیره موجود است.

فرق سیته و رزیدانس در چیست؟

فرق سیته و رزیدانس در خدماتی است که ساکنان آن ها دریافت می کنند. رزیدانس ها خانه های لوکس و مجللی در برج های لاکچری هستند و از جدیدترین تکنولوژی و امکانات بهره می برند. در صورتی که آپارتمان های موجود در ساختمان های واقع در سیته یا مجتمع های آپارتمانی ممکن است فقط امکانات اولیه داشته باشند. به همین دلیل شارژ ماهیانه رزیدانس ها بسیار گران و بالاتر از آپارتمان های موجود در سیته ها می باشد.

ساکنین رزیدانس ها از امنیت و آسایش خاطر بیشتری برخوردار بوده و زمان خود را صرف مشکلات و امور روزمره تلف نخواهند کرد.

مهم ترین تفاوت رزیدانس و سیته:

شارژ ماهیانه و اجاره در رزیدانس ها بسیار بالاتر از سیته ها است.

امنیت در رزیدانس ها بالاتر از سیته ها است.

در رزیدانس ها خدمات نظافت منزل از طرف تیم خدماتی انجام میگیرد اما در سیته نظافت منزل به عهده خودتان خواهد بود.

رزیدانس را معمولا بازیگران, تاجران, سیاستمداران, سفرای کشور های خارجی ,خانواده های بدون فرزند و مجردها ترجیح می دهند در صورتی که خانواده ها و افراد عادی جامعه زندگی در سیته ها را می پسندند.

موقعیت قرارگیری و دسترسی در رزیدانس ها معمولا بسیار بهتر از سیته ها است.

ارتباط اجتماعی بین همسایه ها در رزیدنس ها بسیار کم است حال آنکه در سیته ها معمولا روابط اجتماعی در بین همسایگان وجود دارد.

ساکنان رزیدانس مشکل پارکینگ ندارند اما ممکن است در برخی سیته ها شما با اینگونه مشکلات مواجه شوید.

ساکنان رزیدانس ها خدمات 24 ساعته دریافت می کنند اما ممکن است در سیته ها محدودیت های زمانی برای برخی امکانات موجود باشد.

در یک سخن امکانات و کیفیت امکانات رزیدانس ها بسیار بیشتر و بالاتر از امکانات موجود در سیته هاست.

 

موقعیت های کاری : تاسیس شرکت حقوقی ارائه خدمات اجرایی رزیدانس و هتلینگ به برج ها و ساختمان های بلند مرتبه, عقد قرارداد پیمان مدیریتی امور اجرایی برای عقد قرارداد و انجام امور پیمان مدیریتی رزیدانس به صورت شخصیت حقیقی , ارائه مشاوره طراحی سیستم و راه اندازی سازمان اجرایی رزیدانس و هتلینگ در برج های بلند مرتبه, استخدام در شرکت های ریزدانس با سمت مدیریت اجرایی یا مشاور, استخدام در شرکت های پیمانکاری رتبه یک یا مشاور ناظر مهندسی مجری طرح های برج سازی یا انبوه سازان بلند مرتبه ساز. 

 

جایگاه شغلی: مالکین برج های بلند مرتبه اهم از حقیقی و حقوقی, مشاورین شرکت های تامین نیروهای خدماتی, مدیران اجرایی علاقمند ورود به حیطه جدید رزیدانس و هتلینگ برج های بلند مرتبه , شرکت های مجری , پیمانکاران و مشاوران فعال در زمینه ساختمان های هوشمند , پیمانکاران برق , پیمانکاران تاسیسات , پیمانکاران امور ابنیه و ساختمان , پیمانکاران تاسیسات و مراکز تفریحی از قبیل سالن های ورزشی , استخر, سونا , جکوزی , پیمانکاران مجری برگزار کننده و ارائه دهندگان خدمات پذیرایی و مجالس, مدیران اجرایی شاغل در بخش رزیدانس و هتلینگ برج های بلند مرتبه, پیمانکاران خدمات حراست و امنیت , پیمانکاران خدمات نظافت, کلیه علاقمندان به مشاغل خدماتی, خانه داری برای تصدی مشاغل در رده های اجرایی.

هدف دوره :هدف از طراحی این دوره که برای اولین بار پس از نیازسنجی های لازم در بخش مطالعات و تحقیقات موسسه بین المللی هوریزان طراحی و اجرا می گردد همچون هتل ها آموزش نیروی انسانی متخصص به منظور طراحی و اجرای سیستم اجرائی منظم و صحیح و ارتقاء کیفی و کمی ارائه خدمات رزیدانس و هتلینگ در برج های بلند مرتبه می باشد. 

 

محتوای دوره آموزشی: 

 در دوره مدیریت رزیدانس و هتلینگ برج های مسکونی , اداری و تجاری سرفصلهای آموزشی عبارتند از:

1- آشنایی با ماهیت و چگونگی فعالیت هتل های بین المللی ( انواع مختلف هتل ها , درجه بندی , طبقه بندی )

2-  شناخت صنعت گردشگری

3- مدیریت و سرپرستی در رزیدانس و هتلینگ برج ها.

 4- مدیریت , آشنایی و نظارت بر بخش پذیرش رزیدانس وهتلینگ در برج ها.

5- مدیریت , آشنایی و نظارت بر بخش خانه داری و ارائه خدمات و امور نظافت واحد ها در هتلینگ رزیدانس.

6- مدیریت , آشنایی و نظارت بر بخش های تاسیسات ریزدانس و هتلینگ برج های بلند مرتبه.

7- مدیریت و نظارت بر بخش مالی و اداری و قراردادها در هتلینگ و رزیدانس.

8- زبان انگلیسی تخصصی هتلینگ.

9- ایمنی , بهداشت و پیشگیری از حوادث در هتلینگ رزیدانس.

10- مهارت های فردی و ارتباطی (آداب معاشرت اجتماعی , رفتار , گفتار , پوشش , آراستگی) برای شاغلین در بخش هتلینگ و رزیدانس.

11- قوانین, مقررات و ضوابط هتلینگ در رزیدانس.

15- آشنایی با مدیریت رزیدانس , مدیریت خدمات هتلینگ در برج ها و مجتمع های مسکونی و تجاری. مراکز ارائه خدمات پیمان مدیریتی رزیدانس.

 

کارگاه آموزشی یا کارورزی:  120 ساعت کارورزی. صرفاً پس از معرفی واحد محل کارآموزی توسط فراگیر معرفی نامه جهت طی دوره کارورزی از طرف بخش آموزش موسسه برای واحد معرفی شده صادر می گردد. 

 

الزمات یا پیش نیاز: دارا بودن شرایط جسمانی و سلامت روحی و روانی کامل, دارا بودن روابط اجتماعی عالی و آراستگی ظاهری, دارا بودن روحیه فعالیت های خدماتی, دارای توانایی حل مسئله, جدیت در کار, دارا بودن روحیه کار تیمی؛ دقت نظر و دقت عمل , دارا بودن جدیت در پیگیری مسائل و قدرت مدیریت اجرایی.

 

توصیه ها:اگر فاقد هر یک از خصوصیات ذکر شده در بخش الزامات و پیشنیازها هستید و به نوعی دارای روحیه ای درونگرا توصیه می شود وارد فعالیت های خدماتی از این نوع  نشوید.

 

طول مدت دوره: 36 جلسه در طی 18 هفته در مدت 4/5 ماه کاری.

 

نوع گواهینامه صادره: گواهینامه مدیریت تاسیسات گردشگری از وزارت میراث فرهنگی, گردشگری و صنایع دستی در صورت شرکت در آزمون جامع سراسری که توسط وزارت میراث فرهنگی, گردشگری و صنایع دستی معمولاً دو بار در سال برگزار می شود. همزمان درصورت درخواست, بدون هیچ الزامی و با پرداخت هزینه مربوطه امکان دریافت گواهینامه بین المللی دارای کد ریجستری بین المللی, قابل ترجمه و تائید وزارت دادگستری و  وزارت امور خارجه. در صورت عدم نیاز و علاقه به شرکت در آزمون جامع صرفاً امکان دریافت گواهینامه بین المللی میسر خواهد بود.

 

روز و زمان برگزاری کلاس: یک روز در هفته, روزهای پنجشنبه ها از ساعت 09:00 تا 12:30 و 13:00 تا 16:30 

 

محل برگزاری کلاس: در محل مرکز آموزش های تخصصی آکادمی آموزش هتلداری, گردشگری و مستر شف هوریزان.                  

میزان شهریه دوره: برای اطلاع از هزینه دوره اینجا را کلیک فرمائید.                    

 

نحوه پرداخت: پرداخت هزینه دوره به صورت یکجا و تسویه حساب کامل در زمان ثبت نام می باشد.                   

 

برای کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان بخش آموزش موسسه به شماره 0982188490049 تماس حاصل فرمائید.

 

 

 

 

 

آموزش رزیدانس (  Residence ) یا مدیریت خدمات هتلینگ در برج های مسکونی و تجاری,مدیریت رزیدانس,مدیریت رزیدانس برج های مسکونی,رزیدانس مجتمع های مسکونی و تجاری, رزیدانس یا خدمات هتلینگ برج های اقامتی مسکونی و تجاری,آموزش مدیریت هتلداری در برج های مسکونی و تجاری,آموزش و طراحی و اجرا و مدیریت پیمانی هتلینگ و رزیدانس در برج ها و مجتمع های مسکونی و تجاری.